Ürünlerimiz

TRAC FNC

TRAC FNC (ALKALINE) BATTERY SYSTEMS

Hoppecke tarafından geliştirilmiş olan TRAC FNC aküler, (Alkaline, Ni-Cd) aşağıda belirtilen özellikleri itibariyle son derece büyük avantajlar sunmaktadır.
 
1. Yedekleme İhtiyacının Ortadan Kalkması : 
Bu aküler 30 dakika gibi bir süre içinde %100 şarj olmakta ve ayrıca istenildiği andan şarj edilebilmektedir.Dolayısı ile yedek akü olmaksızın tek bir akü ile 24Saat/365gün forkliftinizi kullanmanız mümkün olabilmektedir.
 
2. Şarj Alanı İhtiyacının Olmaması :
Kurşun Asit akülerde olduğu gibi şarj anında zararlı bir gaz çıkışı olmadığı için operasyon sahasında şarj edilebilmektedir.Böylelikle özel bir şarj alanı ve havalandırma gibi gereksinimler ortadan kalkmaktadır.
 
3. Geniş Sıcaklık Aralığında Performans Kaybı olmaksızın Çalışabilme :
Trac FNC aküler Ni-Cd aküler olup, çok soğuk veya çok sıcak ortamlarda (-30 C ile +50 C ) performans ve ömür kayıpları oluşmaksızın kullanılabilmektedir.
 
4. Yüksek Döngüsel Ömür :
Trac FNC aküleri kurşun asit bazlı akülere oranla 4 kat daha fazla döngüsel ömre (şarj deşarj sayısı açısından) sahiptir.Ancak burada akülerin ekstreme sıcaklık aralıklarında kullanılabilir olması, kurşun-asit akülerin ise bu koşullarda kullanılamalarının zaten mümkün olmadığına dikkat etmek gerekir.
 
5. Mekaniksel Dayanım :
Trac FNC plaka yapıları tamamı ile farklı bir yapıda olduğundan, sarsıntılı veya düzgün olmayan zemin koşullarında kullanılmalarından dolayı mekaniksel olarak zarar görmezler.
 
6. Yüksek Enerji Yoğunluğu :
Trac FNC akülerden daha düşük kapasite akü kullanılarak çok daha yüksek akım çekmek mümkündür.

 

PDF Katalog

Copyright © 2012 Tüm Hakkı Saklıdır
CRC Elektronik
Merkez Mah. Piri Reis Cad. No: 50 Kat:3 Çekmeköy - İstanbul TÜRKİYE
Tel : +90 216 640 44 00   -   Faks : +90 216 641 76 46
CRC Elektronik Web Sitesi Tasarımı